מגין מאמרים

כתרי זירקוניה יתרונות של שיקום הפה

זירקוניה קלה במיוחד וניתנת לעיצוב כך שהיא דקה יותר מחרסינה רגילה. כתרי זירקוניה הם לרוב הסוג האחרון של כתרים המותקנים – עם זאת, אחוזי ההצלחה גבוהים מכתר המתכת ומעבדת השיניים תכין גם אזור בו ניתן להניח את הכתר – כדי להבטיח את התוצאה הטובה ביותר האפשרית למטופל.

כתרי זירקוניה לבנים קונבנציונליים

ישנם גם סוגים שונים של כתרים שיוצרו במקור באמצעות חומרים זולים יותר, אך כיום נחשבים פחות אטרקטיביים. כתרים אלה מיוצרים בדרך כלל בצורת מילוי כלשהי אשר לא התאימה למטופל ויש להסירם. אלה משמשים גם לשיקום השיניים האחוריות. לפעמים – בזהירות רבה – ניתן להניח את הכתרים הללו בחלל הפה, אך בדרך כלל לא מומלץ להתקין אותם.

מדוע לבחור בשיקום שיניים?

שיקום שיניים הוא מונח רחב המכסה כמה טיפולים שונים וניתן לתרגל אותו על ידי רופאי שיניים או על ידי מעבדות שיניים, המציעות טיפול מסוג זה בקהילה. עבור מטופלים רבים, תהליך השיקום יכול להקל על הסימפטומים של שן שלא מיושרה, ולהעניק לחולה איכות חיים משופרת.

כמה מהיתרונות של כתרי זירקוניה ושיקום הפה כוללים:

הסרת שיניים שעברו יישור לא תקין ולכן מובילה לתסמינים של הפרעה בתפקוד הלעיסה;

צמצום מספר השיניים הכולל, ולעתים קרובות נותן פתרונות לחולים שיש להם מקום מוגבל;

שיפור הסימטריה של החיוך;

הפחתת הסיכוי לסרטן הפה או ריקבון על ידי הסרת שיניים העלולות לגרום לבעיות, כגון שן פגועה;

מתן ראייה מציאותית של השיניים למטרות שחזור.

כמה מהיתרונות של כתרי זירקוניה ושיקום

למה לצפות במהלך טיפול בשיקום שיניים

כאשר מטופלים מבקרים במרפאת שיניים, הם מצפים להרדם ולהניח אותם להרדמה כללית. טכנאי מעבדת שיניים יכין, על פי אופי הטיפול, את החלל בפה לרופא השיניים ואז רופא השיניים יניח את הכתר.

הליך זה מתבצע לרוב במעבדת שיניים ומחייב את המטופל להישאר דומם לחלוטין על הכיסא. ברגע שההליך יושלם, טכנאי מעבדת השיניים יסיר את הכתר, רופא השיניים ינקה את האזור, ורופא השיניים ינקה את הדנטין ואת העצם הסמוכה וישתיל את הטבעי לשן המלאכותית.

אם הטיפול נחשב לבטוח מאוד, מומלץ למטופלים לצחצח ולהשתמש בחוט דנטלי ובמידת הצורך להשתמש במי פה בפלואור. לעיתים, מומלץ להשתמש במי פה מיוחדים לחולים הסובלים מבעיות בבליעה, בגלל הלסת שלהם קהה.

אזורים בפה הזקוקים לטיפול

האזורים הנפוצים ביותר שזקוקים לשיקום הם משטחי השיניים כגון המשטח הקדמי של השיניים הקדמיות הקבועות, המפרקים הזמניים (מפרק הזמני, או TMJ, מפרק בלסת), שיני הלחי וקצה החלק העליון. ולסתות תחתונות.

שיקום שיניים יכול לשמש כפתרון ראשוני או כטיפול משני.

על המטופלים לחפש רופאי שיניים שיכולים לבצע טיפול צעד אחד. המשמעות היא שאין הכנה הכרחית והמטופל יכול לעזוב את כסא רופא השיניים שלו בתוך דקות ספורות מהסיום ההליך.

יתרונות כתרי זירקוניה הלבנת שיניים

אנשים רבים סבורים כי הלבנת שיניים יכולה לחולל שינוי משמעותי במראה שלהם. עם זאת, טיפולי שיניים מסוימים, כולל שיקום שיניים, נראים הרבה פחות ולכן גם רואים בהלבנת שיניים מיותרת.

היכן ניתן למצוא מרפאת שיניים

ישנן מרפאות שיניים רבות ומכובדות המציעות טיפולי שיקום שיניים במחירים תחרותיים בקפריסין, כך שכל מטופל יכול להרשות לעצמו לקבל חיוך שנראה בריא ומושך.

בנוסף לרוב מרפאות שיניים ממוקמות במקומות נוחים ולרבים יש יתרון נוסף בכך שהן יכולות לספק שירות פגישות ראשון.

היכן ניתן למצוא מעבדת שיניים

מומלץ למטופלים לחפש מרפאה המציעה שירותי מעבדות שיניים במקום, כך שהם לא יצטרכו להסתמך על מתקני מעבדה של צד שלישי או יצטרכו לנסוע לעיר הקרובה ביותר שלהם כדי לבקר במעבדה.

מרפאות שיניים צריכות להציע אפשרות טיפול של שלב אחד מכיוון שיש אפשרות לסיבוכים. למרות ששיקום שיניים הוא הליך פשוט יחסית וניתן לבצע אותו במעבדת שיניים, התוצאה יכולה להשתנות ואף פעם אין שני מקרים זהים לחלוטין.

 

דילוג לתוכן