מגין מאמרים

בחירת מצבה איך עושים זאת נכון 

בחירת מצבה – מה חשוב לדעת על סוג המצבה 

בחירת מצבה הוא לא הליך נעים, הליך בחירת מצבה מלווה בהמון בלבול הנוסף ליגון הרב, במאמר הבא נעשה סדר ונעזור לכם לדעת מהו הליך בחירה מצבה נכון ואיך למצוא את המצבה הראויה ליקירכם, מתחילים: 

מתי מתקינים מצבה?

 בחירת מצבה ובנייתה היא תהליך שאורך זמן ולכן מומלץ לא להתמהמה ולהתחיל בהכנות בהקדם האפשרי כדי לעמוד במסגרת הזמנים,  מצבה מתקינים לרוב 30 ימים לאחר מועד הפטירה.

לכן מומלץ לא לקחת את הזמן יותר מדי אך עם זאת להבין שיש לכם זמן לדאוג למצבה ליקירכם, לכן פנו זמנים חשובים גם לארגון השבעה ועוד.

דרישות בתי עלמין: 

לפני בואכם לבחור מצבה, יש לבדוק את דרישות בתי העלמין, קרו מצבים בעבר בהם מצבה הייתה מוכנה אך בית העלמין לא אפשר להכניס אותה מאחר ולא ענו על הדרישות המקובלות, במידה וישנם אנשים עם מוגבלויות עיינו במדריך להנגשת בתי עלמין של משרד למשפטים. חשוב שתזכרו לתאם בין בית העלמין לבין בונה המצבות המקצועי, אם בחרתם בעל מקצוע אמין ומקצועי, הוא כבר ידאג לדבר עם בית העלמין ולתאם הכל.

בחירת מצבה איך עושים זאת נכון 

בחירת מצבה 

ישנם כמה נקודות חשובות שעליכם לדעת בבואכם לבחור מצבה: 

בהליך בחירת מצבה תמצאו מגוון רב של מצבות אשר יציעו לכם במגוון מחירים, 

בחירת מצבה נחלקת לכמה פרמטרים: 

  • סוג האבן 
  • המרקם 
  • הצבע 
  • האיכות 
  • העמידות 

 

וכמובן הבחירה נעשית לפי הטעם האישי וגודל הכיס. 

אולי יעניין אותך לקרוא עוד:

חשוב לדעת 

כל האבנים שאתם בוחרים – ניתן לשנות ללטש ולהבריק כבקשתכם, לזאת דואג בונה המצבות המקצועי אליו אתם פונים.

מה כותבים על מצבה

כיתוב על מצבה הוא נושא אישי ונתון לבחירתכם, אך חשוב שתדעו שיש כיתוב אשר חייב להיות על כל מצבה לפי מדיניות ונהלים של בתי העלמין בישראל: 

כיתוב על מצבה חובה:

על המצבה: שם הנפטר מצוין בגדול, לרוב תחת ציטוט, תואר או האותיות פ"נ (פה נטמן).

מתחת לשם מופיעים שמות הורי הנפטר,

תאריך פטירתו ותיאור אישי קצר.

כיתוב על מצבה לבחירתכם: 

במידה ואתם מתקשים להחליט או להסכים ביניכם איזה כיתוב יופיע על המצבה, תוכלו תמיד לבחור נוסח מצבה סטנדרטי שמספקת חברת קדישא או קבלן,  אופציה נוספת היא לבחור מאתר או מצבה קיימת ולערוך אותו לפי רצונכם, בהתאם למסר שיתאים ביותר לנפטר. 

מצבות מחירים: 

מחיר מצבה כמובן נקבע ע"י פרמטרים שונים, בבואכם להתייעץ עם בעל מקצוע לבניית מצבה, הגיעו מוכנים עם כמה סוגי מצבות שראיתם באתר לפני, עשו שיעורי בית  ובדקו אילו מצבות משכו אתכם יותר, עיינו בקטלוג דיגיטלי או פיזי שיוכל לתת לכם כיוון על עיצוב מצבה, ישנם מצבות ב5,000 ויש מצבות ב 50,0000 

ודאו להתייעץ עם בעל מקצוע אמין אשר יכוון אתכם ויוכל להתאים מצבה לפי תקציבכם. 

ישנם המון בעלי מקצוע שמנצלים את חוסר ההבנה ואת הצורך ולוקחים מחירים מופקעים, עשו בדיקה אצל כמה בעלי מקצוע ולא רק לפי השיקול הכספי. 

בחירת מצבה – סיכום  

בחירת מצבה הוא הליך לא קל, אך אם תזכרו לעיין בקטלוג מצבות, לבדוק כמה בעלי מקצוע בעלי ניסיון ולעשות השוואת מחירים לפי תקציבכם, תוכלו לעבור את ההליך בשלום וברווחת נפש שעשיתם את הטוב ביותר עבור יקירכם.

דילוג לתוכן